Robotnicze Zjednoczenie Socjalistyczne

 

…uważamy, że podstawowym błędem robotniczej lewicy rewolucyjnej w przeszłości był zbytni kosmopolityzm bez jednoczesnych akcentów patriotycznych i narodowych.

…luksemburgizm był przyczyną niskiej nośności haseł lewicowo-rewolucyjnych w środowiskach robotniczych nastawionych patriotycznie i niepodległościowo. Naszym zdaniem rozwiązanie tkwi w połączeniu w programie przyszłej masowej partii robotniczej rewolucjonizmu tej części ruchu robotniczego, którą firmowała R. Luksemburg z patriotyzmem haseł narodowych. Pragniemy jednak zaznaczyć, że nie jesteśmy lewicowymi nacjonalistami, lecz narodowymi rewolucyjnymi marksistami.

…chodzi tu o ogólnie pojętą koncepcję frontu społecznego i narodowego wyzwolenia Polski, co jak najbardziej nam odpowiada, gdyż naród polski to klasa robotnicza. Konsekwencją tego jest tożsamość haseł narodowych i klasowych zawartych w jednolitej koncepcji narodo-klasy.

Sekretarz generalny RZS

Adam Konrad Dąbrowski

Łódź (ok. 1992)

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Narodowy komunizm i nacjonalbolszewizm, ŹRÓDŁA z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Komentowanie wyłączono.