Apel Komunistyczny (1990)

 

My polscy komuniści, w obliczu zmian zachodzących w Polsce, nieuchronnie kierujących nasz kraj w otchłań prymitywnego XIX wiecznego kapitalizmu, odcinając się od 40-letniego okresu rządów kolejnych ekip zdrady ideałów komunistycznych, proponujemy utworzenie pierwszej od 1938 roku, konsekwentnie marksistowskiej Polskiej Partii Komunistycznej. Nie możemy bowiem zgodzić się na to, aby lewica w Polsce została zdominowana przez uległą wobec prawicy socjaldemokrację.

Prawica atakuje i znieważa komunistów w sposób frontalny i bezwzględny. Przekreśla ich cały ogromny dorobek. Ojczyźnie naszej grozi niebezpieczeństwo. Zagrożona jest wolność jednostki, wolność ludzi pracy, suwerenność narodowa. Przyjęty przez solidarnościowy rząd program, oznacza przekształcenie całej gospodarki narodowej w masę upadłościową i wystawienie jej na międzynarodową licytację. Strategii zagłady można przeciwstawić się jedynie strategią walki i etycznego odrodzenia. Nie chcemy obudzić się kolejnej niedzieli „w Ojczyźnie różowej, jak rzeźnia o poranku”.

Chcemy partii komunistycznej, która zdobędzie władzę dla ludu pracującego w wolnych i demokratycznych wyborach. Jeżeli jednak nastąpi wybuch społecznego niezadowolenia, staniemy jak zawsze po stronie klasy robotniczej – nie cofniemy się przed niczym.

Nigdy nie zgodzimy się na to, aby nasz komunistyczny samorząd społeczny opierał się na radzieckich bagnetach zbroczonych polską krwią, ale nie dopuścimy do tego, żeby nasza stała się niezatapialnym lotniskowcem USA.

Komuniści polscy !!!

Nie mamy nic do stracenie oprócz swoich KAPITALISTYCZNYCH  kajdan.

Do zdobycia mamy cały świat.

Tworzymy Polską Partię Komunistyczną.

Warszawa, 16.01.1990 r.

 

 

„Reduta” Warszawa, 9 lutego 1990, nr 1 (Pismo komunistyczne).

[za: Gorączka czasu przemian, opr. Piotr Frączak, Warszawa 1994, s. 64]

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Narodowy komunizm i nacjonalbolszewizm, ŹRÓDŁA z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Komentowanie wyłączono.