Manifest Pracy!

Nie chcemy już waszych żebraczych zasiłków, głodowych pensji, jałmużny rzucanej na balach dobroczynnych. 15 lat waszych rządów doprowadziło Polskę do katastrofy, nas do nędzy, a was do bogactwa. W 1989 roku wyłudziliście nasze zaufanie. Rozkradliście Polskę, my wam wystawimy rachunek, bo mamy prawo do godności, bezpiecznego życia i pracy.

MY I ONI

Jest nas 35 milionów. Zostaliśmy upodleni. Ponad 60 procent z nas żyje poniżej minimum socjalnego. Co czwarty z dorosłych jest bezrobotny. 70 procent młodych Polaków chce uciec z kraju za chlebem. Najniższa emerytura wynosi nieco ponad 500 złotych. Ponad 50 procent rodzin żyje w strachu przed biedą i jest bezradna. Pół miliona Polaków, żeby przeżyć, wyjeżdża co roku w poszukiwaniu pracy za granice. Co czwarte dziecko idzie głodne do szkoły. Oni mają wszystko : nasze fabryki, nasze banki, nasz handel, nasze media i politykę. Za rozkradanie majątku narodowego w złodziejskiej prywatyzacji dotychczas nikt nie został skazany. Tylko w bankach szwajcarskich czeka na nich 20 miliardów złotych. Ich ludzie w Sejmie gwarantują im bezkarność. 100 najbogatszych Polaków zgromadziło na swoich kontach przez ostatnie lata co najmniej 55 miliardów złotych. To dwa razy tyle ile państwo, każdego roku, wydaje na ochronę zdrowia 40- milionowego Narodu. Ich dzieci uczą się w Cambridge, Oxford i na Harvardzie.

W CO WIERZYMY

Przez 15 lat kłamią, kłamią, kłamią w żywe oczy i obiecują. Ośmieszyli demokrację, wolność, prawa człowieka, Naród i Państwo. Udało im się osiągnąć cel : w Polsce nikt już nikomu nie wierzy. Dlatego skorumpowana i zdegenerowana klasa polityczna musi odejść. My wiemy i wierzymy, że:

Każdy człowiek ma prawo do Pracy
Każdy człowiek ma prawo do Prawdy
Każdy człowiek ma prawo do Sprawiedliwości
Każdy człowiek ma prawo do Bezpieczeństwa
Każdy człowiek ma prawo do Godności

Wierzymy , że razem możemy zmienić naszą sytuację. Dlatego jesteśmy za Państwem socjalnym, bo tylko takie państwo może zbudować sprawiedliwy system oświaty, zdrowia i emerytur. Jesteśmy za Państwem, właścicielem strategicznych przedsiębiorstw i gałęzi gospodarki, bo tylko takie Państwo może przeciwstawić się ponadnarodowym koncernom, wyzyskowi kapitalistów i zapewni ochronę miejsc pracy. Każdy Naród ma prawo do własnego, suwerennego i demokratycznego Państwa.

ANI KROKU W TYŁ

Przez 15 lat oszukańczych reform 35 milionów Polaków cofa się przed garstką oligarchów i sprzedajnych polityków. W imię liberalizmu żądają dla siebie coraz większej wolności i przywilejów. Szantażują nas utratą miejsc pracy i depczą naszą godność. Postawili nas w szeregu krajów trzeciego świata. Wynegocjowali nam ceny europejskie, a płace i emerytury afrykańskie.

Potrzeba przełomu. Ani kroku w tył. Polska Partia Pracy jest lewicą walczącą o prawa Człowieka i Narodu. Praca i Godność, Wolność i Sprawiedliwość, Antyglobalizm i Demokracja to nasze drogowskazy. Jesteśmy lewicą, dlatego zdajemy sobie sprawę, że bez osądzenia liberalnych złodziei i zadośćuczynienia Polakom za lata kłamstw, bezrobocie, rozkradanie majątku narodowego i poniżania nie można budować przyszłości i sprawiedliwości społecznej. Czas na Polskę ludzi uczciwych.. Oni ukradli nam Państwo. My musimy odebrać im prawo do decydowania o naszym losie. Innej drogi nie ma. Dziś każdy musi wybrać po której jest stronie.

Jesteśmy partią, w działania której możesz włączyć się i Ty!

(2005)

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Lewicowy nacjonalizm, ŹRÓDŁA z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Komentowanie wyłączono.